Wodna turystyka w województwie kujawsko-pomorskim jest z pewnością jedną z najbardziej rozwiniętych w całej Polsce – przewyższać może ją jedynie wybrzeże Bałtyku oraz Mazury. Znajdziemy tutaj rzeki, kanały i jeziora, które zachwycą zarówno miłośników natury, jak i pasjonatów sportów wodnych i aktywnego wypoczynku.

Weekend nad jeziorem kujawsko pomorskie

Jeśli decydujemy się na weekend nad jeziorem kujawsko pomorskie gwarantuje nam doskonałą zabawę. Na terenie województwa znajdziemy duże Pojezierze Brodnickie, w skład którego wchodzi ponad sto jezior! Także tutaj znajdziemy słynne jezioro Gopło, z którym wiąże się legendarna Goplana znana z tragedii Juliusza Słowackiego. Wiele z akwenów wodnych przystosowana jest do uprawiania sportów wodnych, niektóre z nich jednak fascynują przede wszystkim ornitologów i miłośników natury, dzięki niespotykanej nigdzie indziej przyrodzie.

Rzeki w kujawsko-pomorskim

Województwo kujawsko-pomorskie to nie tylko jeziora. Odnajdą się tutaj także osoby, które uwielbiają spływy kajakowe! Najpopularniejsze rzeki województwa to Brda, Noteć i Gardęga. Dzięki rozbudowanej strukturze wypoczynkowej i rozrywkowej, mamy możliwość wypożyczenia sprzętów wodnych oraz skorzystania z kursów i szkoleń dla początkujących.