Naturalne kosmetyki są coraz bardziej popularne, szczególnie wśród młodych kobiet. Coraz częściej chcemy żyć zdrowiej, tym samym zadbać o naszą skórę w maksymalnie naturalny sposób. Rozwój tej części przemysłu kosmetycznego jest widoczny przede wszystkim w odniesieniu do kremów do pielęgnacji twarzy.

Największą zaletą wykorzystania kosmetyków naturalnych jest zminimalizowanie szkodliwych substancji w naszym otoczeniu. Kosmetyki naturalne coraz częściej posiadają także ekologiczne opakowania, a ich składniki nie są testowane na zwierzętach. Dodatkowo zyskujemy skuteczne produkty w oparciu o substancje pochodzenia organicznego. Krem do twarzy Tołpa pozwala na dobranie odpowiedniego kosmetyku do każdego rodzaju skóry, także do tej wymagającej, bardzo wrażliwej lub tłustej.

Wadą korzystania z kosmetyków naturalnych jest ich wciąż słaba dostępność, choć z biegiem lat możemy obserwować rozwój kolejnych marek oferujących naturalne (i często ekologiczne) produkty. Dodatkowo kosmetyki te mogą być nieco droższe, w szczególności przy wykorzystaniu rzadkich i szlachetnych substancji pielęgnacyjnych.