Z nimi i Roszpunka ułoży włosy

Włosy. Jednym sprawiają problemy, gdyż są długie i trudno się je układa. Innym nie chcą rosnąć na taką długość, jakiej pragną. Albo rosną, tylko zamiast upragnionych loków, mamy włosy jak druty – proste i niechętnie poddające się kręceniu. Jednak mówi się, że to właśnie włosy są ozdobną każdej kobiety.
Pięknie ułożona fryzura może wszakże zmienić optycznie kształt jej twarzy, uwypuklić zalety, zniwelować wady. Trzeba mieć tylko trochę cierpliwości aby je ułożyć. Oczywiście muszą się też utrzymać.
Przy tym pomóc nam mogą wszelakie kosmetyki do stylizacji włosów. Jakimi możemy się pomóc i jak ich używać, aby naprawdę nam pomogły, a nie przeszkadzały?

Pianka

Każda z nas wie jak wygląda pianka do włosów. Jest ona drugim najpopularniejszym kosmetykiem do stylizacji włosów. Zapewnia bowiem dodatkową objętość naszych włosów, utrwala, nie obciąża i na dodatek można ją stosować do podkreślania loków. Pozwala też zachować ich naturalną sprężystość, dzięki czemu włosy nie stają się „sztuczne” jak przy lakierze. Dodatkowo ich formuła sprawia, że nie zostawiają resztek, czy nalotu.
Najlepiej sprawdzą się przy włosach kręconych, falowanych, czy bez naturalnej objętości. Nie polecane są natomiast osobom, które mają suche włosy i skórę głowy, gdyż zawiera substancje dodatkowo wysuszające.
Jak stosować piankę?
Ilość pianki zależy od długości włosów. Na krótkie – mniej więcej jeden orzech włoski, na dłuższe dwie takie porcje.
Możemy piankę nanieść na wilgotne włosy ugniatającymi ruchami – jest to opcja dobra dla włosów kręconych. Następnie suszymy, z głową skierowaną w dół – włosy ułożą się naturalnie i zyskają objętości.
Możemy też użyć do rozprowadzenia produktu grzebienia, najlepiej o szerokim rozstawie zębów. Na końce nakładamy piankę i przeczesujemy wilgotne włosy. Suszymy tak jak wcześniej

Lakier

Lakier do włosów to dalej niezaprzeczalnie najpopularniejszy produkt do stylizacji włosów, a właściwie do jej utrwalenia. Pomaga utrzymać nienagannie wszelkie koki, warkocze, wyprostowane włosy, piękne loki, czy inne wymyślne upięcia. Dodatkowo chroni przed wilgocią, co jest istnym zbawieniem dla osób, które nie potrafią opanować włosów, kiedy w powietrzu jest wilgoć.
Jaki lakier dla kogo? Większość uważa, że mocne lakiery są najlepsze. Dla niektórych tak, dla innych nie. Jeśli mamy słabsze, cienkie włosy mocny lakier sprawi, że będą wyglądać na sztuczne i posklejane. Lepiej więc wybrać słabszy lakier do cieńszych włosów.
Natomiast dla osób o grubych i dość sztywnych włosach, są lakiery mocne. Utrzymają one takie włosy bez odczucia, że są one posklejane.
Stosowanie jest dość proste. Spryskujemy włosy z odległości około 30 centymetrów. Jeśli nie da nam to takiego utrwalenia, jakiego potrzebujemy, możemy zmniejszyć odległość, ale nie za bardzo. Możemy sobie bowiem posklejać włosy.

Żel do włosów

Żele do włosów to kosmetyki, które mają utrwalić fryzurę jednocześnie wyróżniając pasma włosów. Przez to najlepiej sprawdzają się przy włosach krótkich, gdzie cała stylizacja to tak naprawdę ułożenie pasm w taki sposób by były widoczne.
Choć można również za pomocą żelu uzyskać gładkie fryzury, gdzie pasma nie wyróżniają się tak bardzo, jak na przykład wet look.
Żele podzielone są według stopnia utrwalenia. Naturalny efekt można uzyskać dzięki żelowi o średnim stopniu utrwalenia – układanie widocznych pasm. Natomiast efekt gładkiej fryzury, potrzebują większego utrwalenia – mocny stopień utrwalenia żelu.
Jak korzystać z żelów? Niewielką ilość rozcieramy w dłoniach. Następnie nakładamy na włosy, do osiągnięcia zadowalającego efektu. Przy większości żeli nie ma znaczenia, czy nakładamy go na mokre, czy suche włosy. Warto jednak przed użyciem przeczytać dokładną etykietę, aby nie być niemile zaskoczonym.

Więcej na markowekosmetyki.com.pl