Okonin to jedna z najsłynniejszych miejscowości w województwie kujawsko-pomorskim. Choć nie jest tak popularna jak jej więksi sąsiedzi, zdecydowanie stanowi ciekawą alternatywę dla osób poszukujących miejsca na rodzinny weekend.

Okonin – największe atrakcje

Sam Okonin zachwyca przede wszystkim swoim małomiasteczkowym klimatem i wspaniałą architekturą. To, co zachęca turystów do tej miejscowości, to przede wszystkim fakt, że stanowi ona doskonałą bazę wypadową. W pobliżu znajdziemy wiele miasteczek, w których znajdują się dobrze zachowane zamki krzyżackie i pozostałości murów obronnych. Okonin to także świetna baza wypadowa do zwiedzenia Grudziądza i Torunia.

Okonin pole namiotowe

Okonin to również miejsce, w którym odnajdą się miłośnicy wypoczynku na łonie natury. Znajduje się tutaj jezioro, które latem przystosowane jest do uprawiania sportów wodnych. Pobliskie lasy umożliwiają piesze i rowerowe wycieczki. Jeśli chodzi o Okonin pole namiotowe będzie doskonałą alternatywą dla wszystkich pasjonatów aktywnego wypoczynku i natury, dzięki czemu poczuć będziemy mogli doskonały klimat regionu.