Golub-Dobrzyń to niewielka miejscowość w województwie kujawsko-pomorskim. Choć znana jest przede wszystkim mieszkańcom regionu, to doskonały pomysł na rodzinny, dwudniowy wypad.

Atrakcje miasta

To, co przyciąga turystów do tej miejscowości, to przede wszystkim niesamowita architektura. Znajduje się tutaj potężny i majestatyczny zamek krzyżacki oraz pozostałości po czternastowiecznych murach obronnych. Golubska architektura to również piękne kościoły i, oczywiście, rynek miasta, który otoczony jest klimatycznymi kamienicami.

Golub Dobrzyń restauracja

Smaki regionu są znane w całej Polsce: to tutaj od wieków kultywuje się tradycyjne dania kuchni polskiej. Jeśli chodzi o Golub Dobrzyń restauracja regionalna powinna mieć w karcie takie przysmaki jak żur (w wersji postnej lub mięsnej) oraz dania na bazie kapusty. Powszechnie wykorzystuje się tutaj kasze (gryczaną, jaglaną), dania mączne (przede wszystkim kluski) i ziemniaki. Dominującym smakiem w kujawskich potrawach jest smak kwaśny, uzyskiwany głównie dzięki zakwasowi oraz kiszonej kapuście. Popularne są także inne zupy, w szczególności te gęste, z dodatkiem mięsa i ziemniaków.