Hiacynt jest szlachetnym kamieniem, o wyjątkowym zabarwieniu. Ze względu na pochodzenie oraz na słonecznie nie, może przybierać kolor czerwony, pomarańczowo-czerwony lub żółto-czerwony. Jego główną jest piękny połysk, niemal całkowita przejrzystość oraz twardość. W 10 stopniowej skali, osiąga on aż 8 punkt, stanowiąc drugi, tuż po diamencie kamień szlachetny. Z racji pięknego wyglądu, trwałości oraz ogromnemu podobieństwu, używany jest w jubilerstwie jako tańszy zamiennik diamentu.

Hiacynt Kamień szlachetny o wyjątkowej mocy.

Choć obecnie hiacynt uznawany jest jako kamień ozdobny, niegdyś uważano, że ma on właściwości lecznicze, a dzięki swojej siłę, chroni również i dusze.
W medycynie, polecano między innymi zdrowotne okłady na oczy, które miały pomóc wyleczyć ich schorzenia. Pomagał również na wątrobę oraz stany zapalne. Rzekomo, przyspieszał gojenie się ran.
Filozofię i księża, uznawali hiacynt za rodzaj amuletu. Odpędzał on złe duchy, a osoba, która posiadała kamień mogła cieszyć się dużą wiedzą oraz pieniędzmi. Dziś raczej nie wierzy się tak w moc kamienia, a wybiera się go że względu na piękną barwę.

Pochodzenie hiacynta. Gdzie można znaleźć ten piękny kamień?

Na terenie Polski niestety hiacynt nie występuje. Największe złożę znajduje się w Brazylii. Równie duża ilość pochodzi z Rosji oraz Indii, co wpływa znacząco na cenę minerału, dlatego tak trudno spotkać biżuterię z hiacyntem.
Najpopularniejszą, kobiecą ozdobą są prześliczne pierścionki, z dość dużym kamieniem. Można spotkać również kolczyki, wisiorki a nawet bransoletki. Biżuteria nie powinna mieć nadmiernego kontaktu z wodą oraz promieniami słoneczny mi, gdyż kamień z łatwością ulega deformacji. Ze względu na wrażliwość, poleca się ubieranie jej do wieczorowych kreacji.
Doskonałym, domowym sposobem na wypolerowanie hiacyntu, jest zaburzenie go na krótką chwilę w wodzie z popiołem. Następnie za pomocą delikatnej ściereczką, poleruje się biżuterię, aż do uzyskania pięknego połysku.
Biżuteria z hiacyntem jest trwała oraz oryginalna. Stanowi przepiękną ozdobę przez długi czas.