Najpopularniejszymi regionami wśród turystów w Polsce są na pewno polskie morze oraz rejony górskie w okolicach Zakopanego. To tam właśnie znajdziemy tłumy turystów spragnionych wielu atrakcji oraz odpoczynku. Warto jednak czasami zwiedzić tez inne rejony, które również oferują liczne atrakcje. Jednym z takich regionów jest Śląsk. Ciekawe miejsca do zwiedzania Śląsk jest bardzo wiele, a jednym z najpopularniejszych jest Beskid żywiecki z miastem Żywiec.

Ciekawe miejsca do zwiedzania Śląsk – Żywiec

Z czym najczęściej kojarzy nam się miasto z Żywiec? Oczywiście, że z piwem. W mieście jednym z największych atrakcji jest fabryka piwa – Tyskie. Warto wcześniej zarezerwować bilet poprzez Internet, dlatego, że możemy spodziewać się tam dość dużego ruchu turystycznego. Na miejscu najpierw czekamy w poczekali, aż będzie nasza kolej na wejście. Warto obejrzeć w tym czasie na ścianach małą wystawę na której znajdziemy historię marki Żywiec oraz kolejne naklejki stosowane na ich piwach. Kiedy przyjdzie już czas zwiedzania, przewodnik zaprosi nas do środa fabryki. Na początku zwiedzania, możemy zapoznać się z historią ważenia piwa oraz z maszynami i narzędziami, które są niezbędne do tego procesu. Dalej stworzone zostały specjalne sale które stylem przypominają odległe czasy z poprzedniego wieku. Wczuć się więc możemy w rolę ludzi z tamtego okresu. Na końcu zwiedzania, ekspert z dziedziny browaru opowiada nam o rodzajach piwa o tym jak je od siebie odróżnić. Po zakończeniu zwiedzania, czeka na nas niespodzianka, możemy za darmo spróbować browaru w małym barze na terenie fabryki.
Innym ciekawym miejscem w Żywcu jest jezioro żywieckie. Jest to bardzo dług zbiornik wodny, którego koniec jest właśnie w mieście. Wokół jeziora zbudowana została wspaniała infrastruktura pozwalająca na wycieczki piesze lub rowerowe. Jeżeli się zmęczymy, możemy skorzystać z wielu ławeczek zainstalowanych na ścieżkach. Warto też zobaczyć wielką zaporę, która jest na samym końcu miasta. Z tego miejsca istnieje też wykupienia biletu na rejs po jeziorze żywieckim.