Odpowiednia higiena dłoni to podstawowy krok, który powinniśmy podjąć w celu zminimalizowania ryzyko zachorowania. Bardzo często mówi się, że choroby są efektem niedostatecznej pielęgnacji dłoni, na których powierzchni osadzają się miliardy bakterii. Rok 2020 i wybuch epidemii Covid-19 sprawił, że w celu uniknięcie zarażenia jeszcze częściej zaczęliśmy stosować środki dezynfekujące. Wiele osób zastanawia się jaki mogą mieć wpływ na skórę i czy są całkowicie bezpieczne.

Środki dezynfekujące powstają na bazie alkoholu, dlatego ich działanie na skórę może być negatywne. Oczywiście docelowo mają odkazić skórę i są w tym bardzo skuteczne, jednak zbyt często stosowanie ich bez odpowiedniego nawilżenia dłoni, może skutkować ich nadmiernym wysuszeniem. Konsekwencją takiego stanu mogą być bolesne pęknięcia skóry, podrażnienia lub nawet zakażenie, dlatego wszystko powinniśmy stosować z umiarem. Środki dezynfekujące są niezbędne, jeżeli chcemy zachować czyste dłonie i zminimalizować ryzyko zachorowania, jednak używajmy ich z rozwagą. Każdy nadmiernie stosowany środek będzie niszczył nasza skórę.

Jak można zabezpieczyć dłonie?

Środki dezynfekujące działają na skórę wysuszająco, dlatego warto zastanowić się nad zakupem skutecznych kremów nawilżających. Zwłaszcza w obecnych czasach taki krem warto mieć zawsze przy sobie, ponieważ nawilżenie skóry to nie tylko jej lepszy wygląd, ale przede wszystkim prawidłowe odżywienie i zapobieganie negatywnym skutkom działania środków na bazie alkoholu. Takie połączenie może być naprawdę skuteczne oraz pozwoli zachować nasze dłonie w dobrej kondycji nawet przy częstym wykorzystywaniu środków dezynfekujących.

W miarę możliwości powinniśmy postawić na dezynfekcję rąk za pomocą ciepłej wody i mydła. To najpowszechniejsze i bardzo skuteczne działanie, więc mocnych środków na bazie alkoholu używajmy tylko w przypadku, gdy nie możemy skorzystać z tradycyjnych alternatyw. Dezynfekcja rąk to przede wszystkim zwiększenie swojego bezpieczeństwa i zapobieganie zachorowaniom, dlatego powinniśmy o nią dbać, jednak warto robić to z głową, bez szkody dla swojego zdrowia. Zadbajmy zatem o preparaty, które nie będą szkodliwe dla skóry. Możemy je kupić w sklepie internetowym TerraDent, a więcej o tym można przeczytać na stronie https://www.terradent.pl/.