Jeżeli weekend w Polsce to gdzie ?

Polska to bardzo malowniczy kraj. Wielu z Polaków nawet nie jest do końca świadomych jak wiele pięknych miejsc i zakątków posiada nasz kraj. Mamy bardzo zróżnicowany krajobraz począwszy od morza przez góry po niziny oraz wyżyny. Każdy znajdzie tutaj miejsce, do którego będzie chciał wracać z utęsknieniem. Każde województwo posiada coś co jest warte odwiedzenia. Polska posiada piękne jeziora, szlaki górskie, lasy czy plaże. W Polsce możemy spędzić naprawdę fajne wakacje czy ferie zimowe. Nawet jeżeli nie możemy sobie pozwolić na dłuższy wyjazd, zawsze mamy możliwość na wypady weekendowe. Dowiedz się więcej go-camp.pl.

Polska na weekend, gdzie warto jechać?

Na pewno miejscem, które warto odwiedzić nawet na krótko są mazury. Ta piękna kraina polskich jezior znana jest przez każdego mieszkańca naszego kraju. Zwłaszcza w okresie letnim odwiedzających to miejsce jest wielu. Znajduje się tutaj jedno z największych jezior w Polsce – Śniadrwy. Turystów przyciąga tu zwłaszcza cisza i spokój oraz bliskość natury. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się domki letniskowe przeznaczone na wynajem dla odwiedzających ten rejon. Zazwyczaj większość z nich znajduje się w niedalekiej odległości od wody, co jeszcze bardziej wpływa na ich atrakcyjność.

Miastem, w którym możemy spędzić uroczy weekend jest oczywiście Zakopane. Miasto to nie bez powodu zostało nazwane zimową stolicą Polski. Już od 2002 roku odbywa się tu rok w rok na Wielkiej Krokwi Puchar Świata w skokach narciarskich. Miasto to jest odwiedzane przez rzesze turystów z całego świata prze cały rok. Jednak największą popularnością zdecydowanie cieszy się w okresie zimowy, w końcu jest położone u podnóża gór. Miłośnicy górskich sportów i wycieczek będą zachwyceni tym miejscem. Będąc w Zakopanem warto przejść się także na Krupówki – najbardziej jego reprezentacyjną ulicę. W licznych pensjonatach i hotelach możemy wyszukać wiele atrakcyjnych ofert weekendowych zarówno dla rodzin z dziećmi jak i par.

Bieszczady – kraina polskich lasów także zachęca nas do odwiedzin. To miejsce jest idealne jeżeli chcemy odpocząć od codziennego zgiełku miasta i szybkiego trybu życia. Tutaj możemy w pełni zrelaksować się na łonie przyrody i zaczerpnąć świeżego powietrza. Tutaj wyciszymy się i naładujemy energią do dalszych działań. Dla lubiących aktywny wypoczynek to także idealne miejsce. Jest tutaj dużo szlaków na piesze wędrówki czy wycieczki rowerowe.

Dla osób wolących spędzić swój wolny czas w mieście i zwiedzać Kraków będzie idealnym miejscem. To jedno z najstarszych polskich miast, a zarazem perełka naszej kultury oraz historii. Miejsc, które warto w nim zwiedzić jest naprawdę wiele. Będąc jednak w stolicy małopolski nie możemy nie pójść na Zamek Królewski na Wawelu, sukiennic, na stare miasto czy dzielnicę Kazimierz. Będąc na rynku głównym warto wstąpić do Kościoła Mariackiego czy św. Anny. Warto przejść się ulicą Floriańską – jedną z najpopularniejszych ulic tego miasta. Nawet zwykły spacer brzegiem Wisły potrafi ukazać nam malowniczy urok tego miasta.