W dzisiejszych czasach wiele kobiet nie myśli przed trzydziestką o zakładaniu rodziny i posiadaniu dzieci. Dopiero, kiedy osiągną spełnienie w życiu zawodowym zaczynają planować ślub oraz ciążę. Niestety zegar biologiczny jest dla pań bezlitosny i największe szanse na posiadanie potomka są wtedy, kiedy kobieta nie jest jeszcze na to gotowa. Później możliwość urodzenia dziecka oczywiście nadal istnieje, ale starania mogą się znacznie wydłużyć.

Masz ponad trzydzieści lat i chcesz założyć rodzinę?

W takim razie koniecznie musisz znaleźć odpowiedź na pytanie jak szybko zajść w ciąże? Przede wszystkim warto skorzystać z pomocy nowoczesnych technologii. Najlepiej zainstalować aplikację, która będzie pokazywać Ci dni płodne i moment owulacji, kiedy szanse na zajście w ciąże są zdecydowanie największe. Dziś kiedy każda kobieta jest zabiegana i nie ma na nic czasu ciężko o pamiętanie o datach i terminach, więc najlepiej prowadzić kalendarzyk w aplikacji i wtedy masz pewność, że przyjdzie Ci powiadomienie, kiedy możliwość poczęcia potomka jest najbardziej prawdopodobna.

Prawidłowa dieta, ograniczenie stresu oraz aktywność fizyczna to klucz do sukcesu.

Wiele kobiet bardzo chce mieć dziecko, ale ich starania spełzają na niczym. Jednak część z nich nie myśli o podstawowych rzeczach, które są najważniejsze dla kobiecego organizmu i to od nich w głównej mierze zależy szansa na poczęcie maluszka. Przedstawicielki płci pięknej, które robią w pracy karierę są narażone na ogromny stres co negatywnie wpływa na całe ciało i zdecydowanie zmniejsza możliwość zajścia w ciąże. Tak samo nadwaga, otyłość czy niedowaga powodują zmiany hormonalne i utrudniają starania o nowego członka rodziny. Dlatego przyszła mama powinna mieć zbilansowaną dietę i dużo aktywności fizycznej, aby organizm był przygotowany na zmiany.

Niekiedy konieczne jest wizyta u lekarza.

Jeśli starania partnerów o dziecko od dłuższego czasu są nieudane to warto pomyśleć o badaniach krwi w kierunku zaburzeń hormonalnych, które mogą doprowadzić do przesunięć w cyklu miesiączkowym i samej owulacji co jest ewidentną przeszkodą w poczęciu maluszka.