Wiele osób na pewno zastanawia się, w jaki sposób można wytypować numery, które będą na tyle szczęśliwe, aby dać główną wygraną w grach liczbowych. Zapaleni gracze zazwyczaj próbują różnych metod. Jednym z najbardziej znanych sposobów jest korzystanie ze statystyk. Jak wygląda stosowanie takiej metody w praktyce?
W przypadku gry Multi Multi (dawniej Multi lotek) możliwe jest skreślenie zarówno jednej, jak i dziesięciu liczb. Dlatego też ta gra jest najczęściej brana pod uwagę, jeśli chodzi o typowanie liczb za pomocą statystyki. Statystyki multilotka można uzyskać na stronach internetowych.

 

W wielu serwisach można znaleźć bazy danych, w których znajdują się wyniki losowań Multi Multi, jak i statystyki dotyczące tego, ile razy konkretna liczba została wylosowana. Pozwala to niektórym osobom na trafniejsze obstawianie liczb, zwłaszcza w przypadku skreślania małej ilości numerów. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku gier losowych żaden sposób nie daje gwarancji uzyskania wygranej. Często bowiem występują zmiany w statystyce tak zwanych gorących i zimnych liczb, czyli tych, które pojawiły się najczęściej i tych, które rzadko były losowane.